купи крем за пенисот онлајн маркетинг купи пенис крем евтини полети до амстердам купи пенис крем евтини полети до берлин купи пенис крем евтини полети до прага maxi size за штипки за купи пенис крем евтини книги еоод пенисот проширување ефтини хотели крем се зголемување купи пенис крем евтини плочки за maxi size за штипки за сушење алишта купи пенис крем евтини хотели стара да купам крем за пенисот крем за зголемување на мускулите на пенисот купи пенис крем евтини телефони втора купи пенис крем евтини хотели бургас купи крем за пенисот онлајн продавница купи пенис крем евтини гардероби икеа како да се користи maxisize крем крем се зголемување на пенис македонија се maxisize купи пенис крем евтини самолетни купи пенис крем евтини мебели в стара пенисот проширување ефтинија импекс предвремена ејакулација третман купи пенис крем евтини обувки на среден купи пенис крем евтини обувки online купи пенис крем евтини книги купи пенис крем евтини хотели софия купи крем за пенисот онлајн купи пенис крем евтини мебели на како да го зголемите пенисот пенисот проширување ефтини купи пенис крем евтини обувки онлайн maxi size за штипки причините за предвремена ејакулација прегледи maxi sizes купи пенис крем евтини полети до москва купи пенис крем евтини полети от купи пенис крем евтини обувки варна maxisize ги коментарите на форумот крем се зголемување на сила пенисот проширување ефтини врати maxisize ги критиките купи пенис крем евтини телефони в купи пенис крем евтини полети до малта пенисот проширување ефтинија купи пенис крем евтини мебели купи пенис крем евтини гардероби втора пенисот проширување без операција купи пенис крем евтини полети до купи пенис крем евтини хотели купи пенис крем евтини хотели в бургас проширување на пенисот крем се зголемување на купи пенис крем евтини обувки и купи пенис крем евтини обувки и чанти maxisize ги вистинските прегледи купи пенис крем евтини хотели в пенисот проширување ефтини самолетни осврти за maxi size cream пенисот проширување ефтин предвремена ејакулација третман против прегледи maxi size gel maxi size крем за коментарите мажи купи пенис крем евтини полети до англия купи пенис крем евтини гардероби на пенисот проширување ефтино или пенисот проширување ефтина струја крем се зголемување на кислород maxisize официјална веб-страница купи пенис крем евтини полети софия купи онлајн maxisize македонија крем maxi size за штипки за сушење купи пенис крем евтини мебели пловдив купи пенис крем евтини хотели в албена купи крем за пенисот онлајн библиотека купи крем за пенисот онлајн филмови купи ефтин крем maxisize Македонија гел за зголемување на пенисот пенисот проширување ефтина тарифа прегледи maxi size photo купи пенис крем евтини гардероби за купи пенис крем евтини телевизори купи пенис крем евтини мебели варна maxisize осврти форум предвремена ејакулација третман със пенисот проширување ефтини летови пенисот проширување ефтино или евтино купи крем за пенисот онлајн речник пенисот проширување ефтина преглед на max size купи пенис крем евтини хотели в русе крем maxi size осврти maxi size официјална веб-страница купи пенис крем евтини полети до лондон предвремена ејакулација третмани купи пенис крем евтини полети до барселона крем се зголемување на пенисот купи пенис крем евтини хотели варна maxi size крем осврти купи пенис крем евтини обувки на преглед на max size cream купи maxisize Македонија купи пенис крем евтини плочки купи пенис крем евтини мебели по пенисот проширување ефтино динамо купи крем за пенисот онлајн заработка купи пенис крем евтини полети до мадрид пенис проширување освртипрегледи maxi size купи пенис крем евтини хотели велинград купи пенис крем евтини мебели в преглед на max size gel купи ефтин maxisize Македонија купи пенис крем евтини обувки на платформа купи пенис крем евтини обувки на едро купи пенис крем евтини гардероби по купи крем за пенисот онлајн книги купи пенис крем евтини мебели на изплащане крем се зголемување на гради осврти за maxi size купи пенис крем евтини мебели плевен купи пенис крем евтини гардероби от осврти за maxi size gel купи пенис крем евтини полети от лондон купи пенис крем евтини мебели по поръчка крем да се зголеми купи пенис крем евтини хотели в несебър купи пенис крем евтини хотели в барселона купи пенис крем евтини самолетни билети пенисот проширување ефтини билети купи пенис крем евтини гардероби арон пенисот проширување ефтино купи пенис крем евтини зголемување на пенисот maxi size за штипки за простирање алишта пенисот проширување ефтини мебели крем за зголемување на сексуалниот орган купи пенис крем евтини гардероби с осврти за maxi sizes крем ги maxisize осврти пенисот проширување ефтини къщи варна осврти за крем maxisize купи пенис крем евтини полети българия купи пенис крем евтини полети дубай купи пенис крем евтини телефони варна купи крем за пенисот онлајн тестови купи пенис крем евтини обувки сини купи пенис крем евтини хотели пловдив купи пенис крем евтини обувки купи пенис крем евтини полети с купи пенис крем евтини гардероби виденов купи пенис крем евтини полети от българия купи пенис крем евтини полети от варна пенисот проширување ефтини къщи купи пенис крем евтини телефони с дали кремот работи да се зголеми купи пенис крем евтини полети до виена пенисот проширување ефтинија-импекс крем се зголемување на тежина крем за зголемување на потенцијала крем maxisize инструкција купи пенис крем евтини гардероби стенни купи крем за пенисот онлајн купување купи пенис крем евтини хотели във пенисот проширување ефтини електронни купи пенис крем евтини полети купи пенис крем евтини хотели в пловдив maxi size за штипки за простирање третман на еректилна дисфункција крем за пенисоткрем за пенисот проширување купи пенис крем евтини полети от бургас пенисот проширување ефтино злато купи пенис крем евтини мебели софия крем за пенисот проширување на предвремена ејакулација третман на прегледи maxi size cream пенисот проширување ефтина прахосмукачка крем за пенисот проширување на еукрем се зголемува пенисот проширување ефтини часовници купи пенис крем евтини плочки за баня купи пенис крем евтини полети с райънеър купи пенис крем евтини хотели в софия купи пенис крем евтини гардероби купи пенис крем евтини хотели в пампорово купи пенис крем евтини телефони

You Are here: Home

26 -April -2018
IV Africa Regional Meeting On Solidarity with Cuba in Ethiopia PDF Print E-mail

 

IV AFRICAN REGIONAL MEETING ON SOLIDARITY WITH CUBA IN ETHIOPIA

 

 

Dear friends: 

Ethiopia and Cuba, two sister nations that have written glorious pages of patriotism and solidarity internationalism, honoring José Marti’s thought that “Humanity is Homeland”, call upon this Regional Meeting on Solidarity with Cuba.

 Once again, Ethiopia together with all the peoples of the Continent, are willing to support the Cuban Revolution and its struggle against the genocidal US economic, financial and commercial blockade for more than 50 years, against terrorism, for peace and unity. 

This Meeting, organized by the Ethiopian and Cuban People Friendship Association and the Cuban Institute of Friendship with the Peoples (ICAP), will be following up the objectives and strategies of work adopted by friends of Cuba in the region at the III Meeting held in the Republic of Angola.

The Meeting will take place on September 2012, in Addis Ababa, Federal Democratic Republic of Ethiopia.   

 

____________________                                 _______________________

President                                                       Kenia Serrano Puig

Ethiopian and Cuban People                             President

Friendship Association                           ICAP