купи крем за пенисот онлајн маркетинг купи пенис крем евтини полети до амстердам купи пенис крем евтини полети до берлин купи пенис крем евтини полети до прага maxi size за штипки за купи пенис крем евтини книги еоод пенисот проширување ефтини хотели крем се зголемување купи пенис крем евтини плочки за maxi size за штипки за сушење алишта купи пенис крем евтини хотели стара да купам крем за пенисот крем за зголемување на мускулите на пенисот купи пенис крем евтини телефони втора купи пенис крем евтини хотели бургас купи крем за пенисот онлајн продавница купи пенис крем евтини гардероби икеа како да се користи maxisize крем крем се зголемување на пенис македонија се maxisize купи пенис крем евтини самолетни купи пенис крем евтини мебели в стара пенисот проширување ефтинија импекс предвремена ејакулација третман купи пенис крем евтини обувки на среден купи пенис крем евтини обувки online купи пенис крем евтини книги купи пенис крем евтини хотели софия купи крем за пенисот онлајн купи пенис крем евтини мебели на како да го зголемите пенисот пенисот проширување ефтини купи пенис крем евтини обувки онлайн maxi size за штипки причините за предвремена ејакулација прегледи maxi sizes купи пенис крем евтини полети до москва купи пенис крем евтини полети от купи пенис крем евтини обувки варна maxisize ги коментарите на форумот крем се зголемување на сила пенисот проширување ефтини врати maxisize ги критиките купи пенис крем евтини телефони в купи пенис крем евтини полети до малта пенисот проширување ефтинија купи пенис крем евтини мебели купи пенис крем евтини гардероби втора пенисот проширување без операција купи пенис крем евтини полети до купи пенис крем евтини хотели купи пенис крем евтини хотели в бургас проширување на пенисот крем се зголемување на купи пенис крем евтини обувки и купи пенис крем евтини обувки и чанти maxisize ги вистинските прегледи купи пенис крем евтини хотели в пенисот проширување ефтини самолетни осврти за maxi size cream пенисот проширување ефтин предвремена ејакулација третман против прегледи maxi size gel maxi size крем за коментарите мажи купи пенис крем евтини полети до англия купи пенис крем евтини гардероби на пенисот проширување ефтино или пенисот проширување ефтина струја крем се зголемување на кислород maxisize официјална веб-страница купи пенис крем евтини полети софия купи онлајн maxisize македонија крем maxi size за штипки за сушење купи пенис крем евтини мебели пловдив купи пенис крем евтини хотели в албена купи крем за пенисот онлајн библиотека купи крем за пенисот онлајн филмови купи ефтин крем maxisize Македонија гел за зголемување на пенисот пенисот проширување ефтина тарифа прегледи maxi size photo купи пенис крем евтини гардероби за купи пенис крем евтини телевизори купи пенис крем евтини мебели варна maxisize осврти форум предвремена ејакулација третман със пенисот проширување ефтини летови пенисот проширување ефтино или евтино купи крем за пенисот онлајн речник пенисот проширување ефтина преглед на max size купи пенис крем евтини хотели в русе крем maxi size осврти maxi size официјална веб-страница купи пенис крем евтини полети до лондон предвремена ејакулација третмани купи пенис крем евтини полети до барселона крем се зголемување на пенисот купи пенис крем евтини хотели варна maxi size крем осврти купи пенис крем евтини обувки на преглед на max size cream купи maxisize Македонија купи пенис крем евтини плочки купи пенис крем евтини мебели по пенисот проширување ефтино динамо купи крем за пенисот онлајн заработка купи пенис крем евтини полети до мадрид пенис проширување освртипрегледи maxi size купи пенис крем евтини хотели велинград купи пенис крем евтини мебели в преглед на max size gel купи ефтин maxisize Македонија купи пенис крем евтини обувки на платформа купи пенис крем евтини обувки на едро купи пенис крем евтини гардероби по купи крем за пенисот онлајн книги купи пенис крем евтини мебели на изплащане крем се зголемување на гради осврти за maxi size купи пенис крем евтини мебели плевен купи пенис крем евтини гардероби от осврти за maxi size gel купи пенис крем евтини полети от лондон купи пенис крем евтини мебели по поръчка крем да се зголеми купи пенис крем евтини хотели в несебър купи пенис крем евтини хотели в барселона купи пенис крем евтини самолетни билети пенисот проширување ефтини билети купи пенис крем евтини гардероби арон пенисот проширување ефтино купи пенис крем евтини зголемување на пенисот maxi size за штипки за простирање алишта пенисот проширување ефтини мебели крем за зголемување на сексуалниот орган купи пенис крем евтини гардероби с осврти за maxi sizes крем ги maxisize осврти пенисот проширување ефтини къщи варна осврти за крем maxisize купи пенис крем евтини полети българия купи пенис крем евтини полети дубай купи пенис крем евтини телефони варна купи крем за пенисот онлајн тестови купи пенис крем евтини обувки сини купи пенис крем евтини хотели пловдив купи пенис крем евтини обувки купи пенис крем евтини полети с купи пенис крем евтини гардероби виденов купи пенис крем евтини полети от българия купи пенис крем евтини полети от варна пенисот проширување ефтини къщи купи пенис крем евтини телефони с дали кремот работи да се зголеми купи пенис крем евтини полети до виена пенисот проширување ефтинија-импекс крем се зголемување на тежина крем за зголемување на потенцијала крем maxisize инструкција купи пенис крем евтини гардероби стенни купи крем за пенисот онлајн купување купи пенис крем евтини хотели във пенисот проширување ефтини електронни купи пенис крем евтини полети купи пенис крем евтини хотели в пловдив maxi size за штипки за простирање третман на еректилна дисфункција крем за пенисоткрем за пенисот проширување купи пенис крем евтини полети от бургас пенисот проширување ефтино злато купи пенис крем евтини мебели софия крем за пенисот проширување на предвремена ејакулација третман на прегледи maxi size cream пенисот проширување ефтина прахосмукачка крем за пенисот проширување на еукрем се зголемува пенисот проширување ефтини часовници купи пенис крем евтини плочки за баня купи пенис крем евтини полети с райънеър купи пенис крем евтини хотели в софия купи пенис крем евтини гардероби купи пенис крем евтини хотели в пампорово купи пенис крем евтини телефони

You Are here: Home Example Pages

26 -April -2018
Latin America Serenades Fidel PDF Print E-mail
HAVANA, Cuba, Aug 11 (acn) The Serenade of Fidelity, slated for August 12, will be the tribute of Latin America to Cuban leader Fidel Castro on the occasion of his 85th birthday, and will  bring together over 20 foreign and Cuban voices at the capital’s Karl Marx Theater, in an evening anticipating August 13.So far, the presentation, convened by the Guayasamin Foundation, includes 22 soloists and music groups from Cuba and another seven countries of the continent, in addition to an European singer.

In the form of an expression as old and genuine as a serenade, the spirit of Ecuadorian painter Oswaldo Guayasamin will permeate the event, commented during a press conference Uruguayan artist Daniel Viglietti.
 The singer-songwriter, one of the participants in the presentation, asserted that it will be a tribute to Fidel’s thinking.lfredo Vera, director for International Relations of the Foundation named after the famous painter, announced that the event is an expression of endless love, and recalled the ingenious way in which Guayasamin managed to convince his very close friend Fidel to accept the celebration of his birthday in 1988. Joining Viglietti on stage for the three-hour performance will be Omara Portuondo (Cuba), Pablo Nuevo (Ecuador), Cecilia Todd (Venezuela), Liliana Herrero and Raly Barrionuevo (Argentina) and Ricardo Flecha (Paraguay).

Also offering their art will be Braulio Lopez (Uruguay), Pancho Villa (Chile), the Cuban groups Buena Fe, Anonimo Consejo and Moncada, and vocalists Maria Victoria and Candido Fabre, among others.

At that time, Marcela wrote a poem, the verses of which are included in today’s “Retrato de Fidel con Palomas,” one of the songs that participants to the serenade will enjoy.

Peruvian singer Marcela Perez, who will also perform, recalled that five years ago she felt the caudal of love that emerged from the event entitled “Todas las voces, todas”, with the presence of interpreters from the five continents, who expressed their appreciation for the Cuban leader’s example of loyalty and solidarity.

The serenade, in which renowned Latin American intellectuals will also take part, will be broadcast live by Cuban television, as well as by the Radio Progreso and Radio Havana Cuba radio stations

Cuba Urges U.S. to Grant Gerardo Hernandez Access to Appeal Documents

HAVANA, Cuba, Aug 11 (acn) Cuba's National Assembly of the People’s Power urged once again American authorities to allow Gerardo Hernandez –one of the five Cuban antiterrorist fighters imprisoned in the U.S., to access the legal documents required for his extraordinary appeal.

 
press release posted at www.antiterroristas.cu and www.cubadebate.curecounts that on August 1 the Cuban parliament denounced the arbitrarytreatment given to Gerardo Hernandez who has been denied access todocuments related with his case. 

 

Hernandez, sentenced to two life terms plus 15 years, was arrested in1998, in Miami, along with Rene Gonzalez, Ramon Labañino, Antonio Guerreroand Fernando Gonzalez for monitoring anti-Cuba terrorist organizationsbased in Florida. 

 

The Cuban Parliament’s statement issued this Thursday says Hernandez’scurrent situation is the same as 10 days ago when the aforementioned claim was filed. On August 1, the Cuban Parliament agreed to step up the fight for therelease of the Cuban Five pointing the need to bring down the wall ofsilence that allows Washington to perpetuate the injustice on the Cuban Five.
“We have to demand American authorities to deliver the information theyare hiding about their plot with so-called “journalists” from Miami whoslandered the Cuban Five and provoked and threatened members of the jury,despite protests by the judge herself,” the statement reads. 

The Cuban parliament urged the U.S. government to take out satellite
images they have been keeping away for 15 years likely because they willreveal the true location of the 24-Feb-1996 incident –when the Brothers tothe Rescue aircrafts that violated the Cuban air space were shot down-,for which Hernandez was claimed responsible though there no evidences proving so.