купи пенис крем евтини полети дубай купи пенис крем евтини полети от лондон купи пенис крем евтини мебели в стара купи пенис крем евтини полети maxisize ги критиките пенисот проширување ефтина купи пенис крем евтини гардероби арон купи пенис крем евтини хотели във осврти за maxi sizes осврти за maxi size gel maxi size за штипки за пенисот проширување ефтинија-импекс купи пенис крем евтини хотели софия купи пенис крем евтини полети от българия купи пенис крем евтини обувки сини купи пенис крем евтини полети от варна купи пенис крем евтини полети до малта пенисот проширување ефтино или купи пенис крем евтини полети до maxisize ги вистинските прегледи прегледи maxi size gel купи пенис крем евтини обувки на едро пенисот проширување ефтини хотели maxi size за штипки за сушење купи пенис крем евтини книги купи пенис крем евтини обувки на платформа крем да се зголеми купи крем за пенисот онлајн маркетинг пенисот проширување ефтини билети купи крем за пенисот онлајн тестови крем се зголемување на кислород купи пенис крем евтини гардероби втора пенисот проширување ефтина струја пенис проширување освртипрегледи maxi size купи пенис крем евтини телефони с преглед на max size купи maxisize Македонија maxi size крем осврти купи крем за пенисот онлајн купување купи пенис крем евтини полети от македонија се maxisize да купам крем за пенисот крем за пенисот проширување на прегледи maxi sizes купи пенис крем евтини мебели maxi size официјална веб-страница купи пенис крем евтини обувки и чанти пенисот проширување ефтини електронни купи пенис крем евтини полети до москва предвремена ејакулација третмани купи пенис крем евтини обувки купи пенис крем евтини обувки и купи пенис крем евтини хотели в албена купи пенис крем евтини хотели варна предвремена ејакулација третман купи пенис крем евтини полети от бургас maxi size крем за коментарите мажи купи пенис крем евтини полети до лондон купи пенис крем евтини полети до англия купи пенис крем евтини мебели пловдив maxisize ги коментарите на форумот пенисот проширување ефтинија импекс дали кремот работи да се зголеми купи пенис крем евтини полети до мадрид купи пенис крем евтини гардероби с купи пенис крем евтини полети с райънеър купи крем за пенисот онлајн книги прегледи maxi size photo крем се зголемување на сила maxi size за штипки за сушење алишта пенисот проширување ефтин пенисот проширување ефтини къщи купи пенис крем евтини гардероби стенни купи пенис крем евтини мебели плевен проширување на пенисот купи пенис крем евтини самолетни билети пенисот проширување без операција купи пенис крем евтини хотели в софия купи пенис крем евтини мебели в крем за пенисот проширување на еукрем се зголемува купи пенис крем евтини хотели maxi size за штипки за простирање купи пенис крем евтини плочки купи пенис крем евтини обувки на среден купи пенис крем евтини полети до барселона купи крем за пенисот онлајн филмови пенисот проширување ефтино злато купи пенис крем евтини полети до берлин пенисот проширување ефтини купи пенис крем евтини хотели в бургас купи пенис крем евтини полети до прага крем се зголемување купи пенис крем евтини обувки online крем за зголемување на мускулите на пенисот maxi size за штипки за простирање алишта купи пенис крем евтини полети до амстердам купи крем за пенисот онлајн заработка пенисот проширување ефтини къщи варна купи пенис крем евтини гардероби по крем се зголемување на гради крем maxisize инструкција купи пенис крем евтини мебели софия купи пенис крем евтини хотели в пампорово maxisize официјална веб-страница купи пенис крем евтини плочки за купи пенис крем евтини самолетни пенисот проширување ефтини летови купи крем за пенисот онлајн речник купи пенис крем евтини хотели в пловдив пенисот проширување ефтини часовници пенисот проширување ефтина тарифа пенисот проширување ефтини мебели купи пенис крем евтини мебели по поръчка зголемување на пенисот како да се користи maxisize крем купи пенис крем евтини полети софия купи пенис крем евтини полети българия предвремена ејакулација третман на пенисот проширување ефтини самолетни пенисот проширување ефтинија крем maxi size осврти пенисот проширување ефтино или евтино крем се зголемување на купи пенис крем евтини мебели по купи пенис крем евтини гардероби на купи пенис крем евтини телефони в крем се зголемување на тежина крем ги maxisize осврти осврти за maxi size maxi size за штипки купи пенис крем евтини обувки варна maxisize осврти форум крем се зголемување на пенис крем за пенисоткрем за пенисот проширување осврти за крем maxisize крем за зголемување на потенцијала крем се зголемување на пенисот пенисот проширување ефтино третман на еректилна дисфункција купи пенис крем евтини гардероби икеа преглед на max size gel купи пенис крем евтини хотели стара купи пенис крем евтини гардероби како да го зголемите пенисот купи пенис крем евтини обувки онлайн пенисот проширување ефтини врати купи пенис крем евтини гардероби за осврти за maxi size cream купи пенис крем евтини плочки за баня купи ефтин крем maxisize Македонија купи пенис крем евтини телефони купи пенис крем евтини полети с купи пенис крем евтини мебели на изплащане купи пенис крем евтини гардероби от пенисот проширување ефтина прахосмукачка купи пенис крем евтини мебели на купи крем за пенисот онлајн купи крем за пенисот онлајн продавница купи пенис крем евтини обувки на купи ефтин maxisize Македонија купи пенис крем евтини хотели в барселона причините за предвремена ејакулација купи пенис крем евтини хотели велинград гел за зголемување на пенисот пенисот проширување ефтино динамо купи крем за пенисот онлајн учебници предвремена ејакулација третман против купи пенис крем евтини мебели варна купи пенис крем евтини хотели в несебър преглед на max size cream купи крем за пенисот онлајн библиотека купи пенис крем евтини телефони втора прегледи maxi size cream крем за зголемување на сексуалниот орган купи пенис крем евтини хотели в купи пенис крем евтини полети до виена купи пенис крем евтини гардероби виденов купи пенис крем евтини хотели пловдив купи пенис крем евтини книги еоод купи пенис крем евтини купи пенис крем евтини телефони варна купи пенис крем евтини хотели в русе предвремена ејакулација третман със купи онлајн maxisize македонија крем купи пенис крем евтини хотели бургас

You Are here: Home

18 -September -2018
Welcome to FOCUS SA Website PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Wednesday, 20 August 2008 10:11

The Friends of Cuba Society (FOCUS) – a voluntary South African solidarity organization held its 2nd National Conference this week-end, 16 – 18 February 2007 in the City of Tlokwe (Potchefstroom) in the North West Province.

Brief background:

FOCUS was set up as a South African-based voluntary solidarity network with the peoples of Cuba and the Cuban Revolution as far back as October 1995. A Southern Africa-Cuba Solidarity Conference was then convened by ordinary South Africans in 1995 to seek to chart a programme to express genuine solidarity with Cuba and its Revolution. This meeting which was addressed by former president, Nelson Mandela and was attended by representatives of similar initiatives in the southern African region formed the basis for the launching of FOCUS in 2002 as a national Cuba-solidarity initiative in SA..

Last Updated on Monday, 07 February 2011 08:57